Łączna liczba wyświetleń

1 kwietnia 2016

Dobry zespół muzyczny na wesele. Jak go wybrać?

Na foto. Zespół Echo Star woj. łódzkie

Witajcie



       Dziś wpis o tym  jak dobrze wybrać zespól na wesele. To jedna z ważniejszych decyzji (jak nie najważniejsza) w czasie przygotowań do tego wyjątkowego dnia. Wiele spraw musimy załatwić to fakt, ale ja uważam, że jeśli zespół fatalnie gra to ani piękna sala, ani wspaniałe jedzenie, ani fantastyczni goście nie pomogą. Zdecydowanie udane wesele godne wspomnień zależy od zespołu który potrafi zabawić gości no i oczywiście od samych gości. Cała reszta to dodatki które tworzą piękną oprawę. My swojego zespołu na wesele szukaliśmy jakieś trzy miesiące. Byliśmy na wielu próbach aż w końcu znaleźliśmy to o co nam chodziło. Nie było łatwo i poświęciliśmy wiele godzin najpierw na szukanie w Internecie zespołów a następnie na spotkania z nimi ale było warto, bo goście bawili się doskonale i wcale nie chcieli iść do domu
       Postaram się w kilku punktach pomóc wam podjąć tą decyzję, a ponieważ wyszedł mi z tego dość potężny artykuł podzieliłam go na części. Dziś część I.

                                              Punkt pierwszy -Początek

       Na samym początku musimy sprawdzić nasz budżet przeznaczony na oprawę muzyczną, ponieważ od niego w znacznym stopniu będzie zależało to co wybierzemy. Warto przeznaczyć odpowiednią kwotę i naprawdę nie żałować pieniędzy bo potem możemy sami żałować, że nie dołożyliśmy a muzyka była nie ciekawa i goście się nie bawili.
       Po ustaleniu kosztów, musimy ustalić wspólnie jaka forma muzyki będzie nam odpowiadać.     Do wyboru mamy:

- DJ i wodzireja (zazwyczaj w jednym) który prowadzi wesele oraz puszcza muzykę    z płyt. Plusem takiego wyboru jest zazwyczaj dość niski koszt ( opcja dotyczy mniejszych miast ok 800-1500 wesele z poprawinami) oraz fakt, że DJ może puścić każdą piosenkę. Minusem, to jednak muzyka puszczana z płyt, kojarzy się z dyskoteką, po za tym na scenie nic się nie dzieje i ciągle oglądamy tylko jedną osobę.

- Zespół muzyczny (podkładowy). Takie zespoły zwykle składają się z trzech osób, a w składzie mają parę klawiszy czasami zamiennie z gitarą. Często trzecią osobą jest wokalistka. Wokale zazwyczaj są męskie i żeńskie co urozmaica znacznie słuchanie muzyki. Można również usłyszeć szerszą gamę utworów. Plusem takiego wyboru jest również w miarę atrakcyjna cena (opcja dotyczy mniejszych miast ok 2000-3000wesele z poprawinami). Na scenie coś się już dzieje, większa liczba osób daje możliwości wyjścia do ludzi. Minusem jest to, że to ciągle muzyka puszczana i nie zobaczymy tam żywych instrumentów.

- Zespół muzyczny grający na żywo. To w gruncie rzeczy najdroższa opcja, ale i najciekawsza. Zespół składa się najmniej z 5 osób. Opcjonalnie mogą to być 4 osoby pod warunkiem, że piątą brakującą jest wokalistka nie grająca na niczym. Ogólnie aby zespól grał na żywo i był w tym w miarę dobry musi mieć 4 muzyków (klawisze, perkusja, gitara basowa, gitara elektryczna). Wokalistka to także dobre rozwiązanie. Słuchanie dwa dni jednego głosu jest mimo wszystko męczące dlatego najlepiej jest gdy w zespole  więcej osób śpiewa. Tak zazwyczaj jest gdyż koszt jest nie mały(opcja dotyczy mniejszych miast od 5000 wzwyż, wesele z poprawinami), dlatego taki zespół bardziej się dokłada. Musi zadać sobie trud by nauczyć się grać każdy utwór. Mamy też ładniejszą oprawę jeśli chodzi o wyjście z domu Pani Młodej, czy Pana Młodego.   Fajnym rozwiązaniem jest też biesiada którą mogą poprowadzić w ciekawy sposób z wieloma instrumentami. Żywe instrumenty mają swój urok i brzmią zupełnie inaczej. Minusem jest jednak koszt no i fakt, że zespół na żywo nie zagra każdego kawałka bo po prostu się nie da zagrać wszystkiego. Mimo to uważam że warto. My wybraliśmy właśnie taką opcję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz